Campionato di distretto laser classe 4.7
Ord.Nat. Competitor's name Race Race Race Race Race Race Race Race Race Score
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 ITA MECOZZI ALFREDO 1 3 2 6 1 2 4 2 11.00 86U18M CV LNI PORTO SAN GIORGIO
2 ITA MONTIS MARCO 2 5 1 3 4 1 2 3 12.00 86U18M G.V. LNI FOLLONICA
3 ITA POGGIO VALERIO 3 17 3 19 3 4 7 7 27.00 87U17M YACHT CLUB SAN REMO
4 ITA CURZI ANDREA 4 14 7 9 2 6 8 1 28.00 88U17M GV LNI PORTO S.GIORGIO
5 SLO DOMIJAN LUKA DSQ 1 9 8 6 3 10 4 31.00 89U15M
6 ITA MOTTA DARIO* 14 2 4 23 8 7 6 6 33.00 87U17M CIRCOLO VELA REGGIO
7 ITA LEONI LORENZO 8 10 8 1 13 5 26 8 40.00 87U17M G.V. LNI FOLLONICA
8 ITA PASSANI GREGORIO OCS 4 12 11 5 10 9 9 48.00 87U17M CENTRO VELICO 3V
9 ITA SALVADORI LUCA 7 6 5 21 15 15 3 15 51.00 88U17M FRAGLIA DELLA VELA RIVA
10 ITA GROSSO GIORGIO 9 8 10 22 9 12 24 5 53.00 86U18M VELA CLUB PALERMO
11 ITA ARBOREA CLAUDIO* 5 12 16 49 7 8 25 11 59.00 89U15M CIRCOLO DELLA VELA BARI
12 ITA SACCHI ANDREA* 6 7 11 31 OCS 11 1 27 63.00 86U18M VELA CLUB PALERMO
13 ITA GABBI ANDREA 15 13 13 12 16 48 5 10 68.00 89U15M FRAGLIA DELLA VELA RIVA
14 ITA CALZONA LUCA* 11 26 17 4 12 28 20 17 81.00 87U17M CIRCOLO VELA REGGIO
15 ITA BARBAGALLO MATILDE 10 11 6 OCS 23 20 29 12 82.00 86U18F GV LNI ANZIO
16 ITA RECCHI CARLO 33 9 34 7 11 14 23 23 87.00 90U15M FRAGLIA VELA PESCHIERA SG
17 ITA PAGANO FRANCIS 13 20 44 14 10 13 21 58 91.00 86U18M AVAL CDV
18 ITA DE GIOVANNI MICHELE 19 23 27 5 29 16 12 OCS 102.00 86U18M RYCC SAVOIA
19 ITA ZENNARO NICOLA* 12 29 14 34 26 9 28 13 102.00 87U17M CN CHIOGGIA
20 ITA BERGAMASCHI MATTEO 23 15 15 24 24 22 27 16 115.00 88U17M CC MINCIO
21 ITA CALISI FABRIZIO 21 22 20 27 OCS 19 17 DNF 126.00 88U17M CLUB D.MARE MARINA CAMPO
22 ITA SERRAVALLE LORENZO 39 24 33 13 19 26 40 20 135.00 89U15M CENTRO VELICO PIOMBINESE
23 ITA MONTEFORTE SPECCHI BLASCO 26 18 41 30 22 29 14 40 139.00 88U17M CIRCOLO VELICO RIBELLINO
24 ITA BERTAZZOLI RICCARDO 22 27 29 28 36 23 13 38 142.00 88U17M CIRCOLO DELLA VELA ISPRA
25 ITA CANTINI NAIMA 25 21 19 OCS 25 21 39 33 144.00 86U18F G.V. LNI FOLLONICA
26 ITA SANTARELLI MATTEO 18 33 18 44 18 27 31 37 145.00 89U15M GV LNI PORTO S.GIORGIO
27 ITA CARTOLANO GABRIELE 17 28 22 10 35 43 35 34 146.00 89U15M YC SANREMO
28 ITA SEESER MORITZ 34 16 25 OCS 17 33 33 35 158.00 88U17M C.V. CASTIGLIONESE
29 ITA COLLINUCCI MATTIA* 16 40 23 OCS OCS 40 15 25 159.00 88U17M C.N. AMICI D. VELA CERVIA
30 ITA D AMELIO LODOVICA 31 39 21 39 21 30 32 24 159.00 87U17F GV LNI ANZIO
31 ITA MOSSETTI CARLO 24 32 45 OCS 14 46 37 14 166.00 87U17M YACHT CLUB SAN REMO
32 ITA STACCIOLI MARIA PAOLA 20 30 24 OCS 31 44 47 21 170.00 87U17F CIRCOLO DELLA VELA ROMA
33 ITA DE VINCENZO VINCENZO 38 19 35 17 28 37 DNF 39 174.00 87U17M G.V. LNI FOLLONICA
34 ITA PERDISA FILIPPO* OCS 51 31 OCS 20 32 22 19 175.00 88U17M CN CERVIA
35 ITA PAGAN FEDERICO* 28 25 26 32 44 41 38 30 179.00 88U17M CN CHIOGGIA
36 ITA CROLLALANZA ANDREA 27 35 43 47 43 31 19 36 191.00 89U15M ASS. VELICA DI BRACCIANO
37 ITA COMETTI EDOARDO* 41 47 42 DNF 46 25 16 22 192.00 88U17M CIRCOLO NAUTICO CALDE'
38 ITA CRIVELLI VISCONI UBERTO 30 31 37 33 30 39 48 32 193.00 87U17M CENTRO VELICO 3V
39 ITA ANDOLFO LUCA* OCS 37 28 OCS OCS 18 11 29 203.00 87U17M GV LNI NAPOLI
40 ITA ZANELLO ANDREA* 40 41 48 18 41 54 18 53 206.00 87U17M CIRCOLO DELLA VELA ERIX
41 ITA FORESI LUCA* 32 36 38 DNF 42 38 34 28 206.00 87U17M CLUB VELA PORTOCIVITANOVA
42 ITA FACCHINI MATTEO 35 34 32 29 45 34 46 DNF 209.00 88U17M FRAGLIA DELLA VELA RIVA
43 ITA BONAVOLONTA MATTIA 45 42 40 46 37 17 36 41 213.00 89U15M CV ROMA
44 ITA SEPIACCI ELENA 36 OCS 46 2 OCS 35 DNF 18 217.00 88U17F YACHT CLUB ROMAGNA
45 ITA FORNELLI FEDERICA 29 43 36 51 39 36 50 52 233.00 88U17F ASS. VELICA DI BRACCIANO
46 ITA FANINI GIULIO 44 50 51 62 40 24 DNF 26 235.00 86U18M CIRC. VELA PORTORECANATI
47 ITA PENZO GIORGIO* 42 38 50 25 38 50 DNF 44 237.00 87U17M CIRCOLO NAUTICO CHIOGGIA
48 ITA SCALA ELISA 37 45 39 OCS 33 47 44 47 245.00 86U18F CLUB DEL MARE DIANO
49 ITA COPPETTI LUCA 49 OCS 57 58 47 45 30 46 274.00 88U17M CV CASTIGLIONESE
50 ITA PEGORARO ENRICO 50 56 63 16 56 58 DNF 42 278.00 86U18M CN CHIOGGIA
51 ITA FALLENI CATERINA OCS 46 49 36 27 42 DNF DNF 280.00 88U17F CN LIVORNO
52 ITA SABATINO LORIEN* 43 60 74 26 53 53 DNF 48 283.00 88U17M CIRCOLO VELICO REGGIO
53 ITA PASSANI FILIPPO OCS 44 64 43 50 55 49 43 284.00 89U15M CENTRO VELICO 3V
54 ITA RECCHIONI GIACOMO 57 53 55 41 34 49 DNF 59 289.00 88U17M LNI PORTO S.GIORGIO
55 ITA MENICHELLI MICHELE 58 65 47 OCS 49 64 45 31 294.00 88U17M CV PORTOCIVITANOVA
56 ITA FISCHIETTI BRUNO 48 49 58 48 55 60 DNF DNF 318.00 90U15M CIRCOLO DELLA VELA ROMA
57 ITA BERTI ANDREA 68 58 65 40 OCS 51 DNF 45 327.00 88U17M C.N. AMICI D. VELA CERVIA
58 ITA FANFANI ALESSIO* 55 61 62 20 OCS DNF DNF 51 329.00 88U17M CIRCOLO DELLA VELA ERIX
59 ITA CINQUE FRANCESCO OCS 54 30 53 32 DNF DNF DNF 329.00 88U17M GV LNI ANZIO
60 ITA COZZOLOTTO ELENA 51 52 59 37 OCS 52 DNF DNF 331.00 89U15F FRAGLIA VELA PESCHIERA
61 ITA TEBALDI ANTONIO* 62 64 56 35 61 67 DNF 54 332.00 89U15M CIRCOLO DELLA VELA ISPRA
62 ITA FARINELLI LUCA 67 70 71 15 57 65 DNF 61 335.00 89U15M CENTRO VELICO 3V
63 ITA BARBERA MAURIZIO 54 62 52 57 OCS 63 DNF 49 337.00 89U15M CIRCOLO VELICO REGGIO
64 ITA BARBERA CHIARA 56 59 61 56 59 62 DNF 50 341.00 89U15F CIRCOLO VELICO REGGIO
65 ITA MARTOLINI FEDERICO 46 69 DNF 59 51 61 DNF 62 348.00 90U15M YC SANREMO
66 ITA FANINI CARLO 61 55 72 52 54 69 DNF 57 348.00 87U17M CIRC. VELA PORTORECANATI
67 ITA BONORA NICOLO* 47 48 54 OCS OCS DNF 42 OCS 351.00 87U17M CIRCOLO NAUTICO TORINO
68 ITA BENTIVOGLIO MATTEO 52 72 67 OCS OCS 70 41 55 357.00 89U15M CLUB VELA PORTOCIVITANOVA
69 ITA ALUTTO ARIANNA 63 66 66 54 60 59 DNF 60 362.00 86U18F YACHT CLUB SAN REMO
70 ITA GALLI FEDERICO 53 63 60 60 48 DSQ DNF DNF 364.00 89U15M CLUB D.MARE MARINA CAMPO
71 ITA MICARELLI SARA 66 57 53 50 58 DNF DNF DNF 364.00 88U17F G.V. LNI FOLLONICA
72 ITA PERDISA FILIBERTO 64 OCS 68 OCS OCS 57 43 56 368.00 89U15M C.N. AMICI D. VELA CERVIA
73 ITA CIGOLOTTI ENRICO OCS 73 76 38 52 72 DNF 64 375.00 88U17M CIRCOLO NAUTICO CALDE'
74 ITA FANINI FRANCESCA* 65 67 69 61 62 68 DNF 63 386.00 88U17F CIRC. VELA PORTORECANATI
75 ITA ANDOLFO ANDREA 59 68 70 55 OCS 56 DNF DNF 388.00 89U15M GV LNI NAPOLI
76 ITA CANALE MARCO 60 OCS DNF 42 63 66 DNF DNF 391.00 87U17M GV LNI NAPOLI
77 ITA CIUFFI MARIANNA OCS 71 OCS 45 OCS DNF DNF DNF 436.00 85U19F GV LNI ANZIO
78 ITA AMATO CHIARA 69 74 73 OCS OCS 71 DNF DNF 447.00 90U15F GV LNI NAPOLI
79 ITA FARAGALLI GABRIELE OCS OCS 75 OCS DNF DNF DNF DNF 475.00 90U15M GV LNI PORTO S.GIORGIO